U Zagrebu je predstavljena podružnica udruge Socijaldemokrati Grad Zagreb

U Zagrebu je predstavljena podružnica udruge Socijaldemokrati Grad Zagreb. Predstavljanju su prisustvovali predstavnici platforme s nacionalne razine, lokalni članovi i simpatizeri, te brojni zainteresirani građani.

Tajnik udruge „Socijaldemokrati“ i saborski zastupnik Kluba Socijaldemokrati Nikša Vukas na početku obraćanja izrazio je zadovoljstvo velikim brojem okupljenih: „Što reći kad vidim ovaj broj ljudi – socijaldemokracija se ponovno probudila u Zagrebu! Znamo što je bilo iza nas, na to se nećemo vraćati, mi smo okrenuli stranicu, idemo naprijed: lagano i tiho premrežavamo Republiku Hrvatsku. Mi smo udruga koja će se pretvoriti u stranku. No da bi postali prava politička stranka mora postojati pravi sadržaj i pravi program. Mi ćemo ponuditi ljudima ono što se do sada nije ponudilo, a to su bolji uvjeti života i ono što je socijaldemokracija – da pomognemo drugima i da rješavamo probleme u društvu.“

„Izuzetno sam sretna što srećem toliko prijateljskih lica, sretna sam što ste nas nehotice pretvorili u pokret otpora. Mi smo osjetili sudbinu svih vas i iz tog pokreta otpora nastao je najveći oporbeni klub u Hrvatskom saboru. Hvala što ste pomogli da socijaldemokracija ne izgubi lice u hrvatskom parlamentu. Mi se borimo za radnike, ugostitelje, zviždače, tete u vrtiću, poljoprivrednike, zdravstvene i obrazovne djelatnike, za sve one koji rade prekarno… To smo pokazali svojim radom u Saboru, ali taj put ne bi bio moguć bez vas, bez vaših ideja. Pozivam vas sve da podignimo glavu i pokažimo da ćemo svi zajedno izgraditi novo društvo!  

Naš cilj i naša zadaća je, da sa svima koji dijele naše vrijednosti, izgradimo bolje društvo, društvo temeljeno na socijaldemokratskim vrijednostima“ rekla je predsjednica Kluba zastupnika Socijaldemokrati u Hrvatskom saboru i potpredsjednica udruge „Socijaldemokrati“ Ivana Posavec Krivec.

„Vjerojatno se pitate koja je svrha još jedne udruge s predznakom  socijalna i demokratska? Kad bi naše društvo bilo demokratsko, a ne klijentističko i kad bi bilo toliko socijalno osjetljivo da zaštitimo svako dijete, svaku osobu s invaliditetom ili stariju osobu, bilo iz romske obitelji ili s Tuškanca, onda bi osnivanje ove naše Udruge bio promašaj. Što nas to motivira u Gradu Zagrebu? Motiviraju nas 3000 kolegica i kolega koji su izbačeni iz SDP-a i koji u niskom startu čekaju da ih politički okupimo. Motiviraju nas razrušene zgrade u centru Grada i obiteljske kuće u Ćućerju i Markuševcu kao i obnova Grada od potresa koja nikako da krene. Motivira nas netransparentnost otkaza u Zagrebačkom Holdingu, motivira nas neriješenost otpada u Gradu Zagrebu i prljav Grad, motiviraju nas svakodnevna puknuća vodovodnih cijevi, motivira nas nedostatak smještaja u Domovima umirovljenika, motiviraju nas isprike vladajućih u Gradu Zagrebu za nečinjenje i pozivanje na nasljeđe pokojnog gradonačelnika Bandića, motivira nas neznanje da se u Gradu Zagrebu organizira učinkovita javna uprava, motivira nas nedostatak hrabrosti vladajućih u Gradu Zagrebu da se uhvate u koštac s nagomilanim problemima bez traženja alibija u nekim prethodnim gradskim upravama. Mislim da je to sasvim dovoljno motivacije u Gradu Zagrebu i za Udrugu, a osobito za Političku stranku koja već viri iz tobolca Udruge“ poručila je saborska zastupnica Vesna Nađ, članica izvršnog odbora udruge.

Davor Bernardić, saborski zastupnik, potpredsjednik udruge „Socijaldemokrati“ i koordinator udruge „Socijaldemokrati“ za Grad Zagreb poručio je okupljenima: „Život je pun uspona i padova, pobjeda i poraza.I tako ga treba shvaćati. Mnogi prolaze teži put. I sam ga osobno prošao. To je sastavni dio života. Što te ne ubije, to te ojača. No ono što me uvijek pokretalo je neprekidna želja za napretkom, borba protiv nepravde, borba protiv nejednakosti, siromaštva. Jednostavno želja da pomognem drugima. To su vrijednosti koje dijelim s mnogima od vas; vjera u ono što sad možda ne vidimo, ali se nadamo, vjera u to da su pred nama bolji dani. Zajedno smo postizali sjajne pobjede, i na zadnjim europarlamentarnim, i na zadnjim predsjedničkim izborima. No nakon parlamentarnih izbora nitko od nas nije tražio izgovore u nekom ili nečemu drugom. Postupili smo odgovorno. Vjerojatno kao rijetko tko u hrvatskoj politici. I to je cijena odgovornosti. Dosljedni i principijelni kakvi jesmo, nismo se pomirili s nepravdom, nepoštenjem, autokracijom, nedostatkom slobode i demokracije, uništavanjem socijaldemokracije u Hrvatskoj! Političke elite nisu bile spremne na velike promjene koje smo htjeli napraviti u Hrvatskoj i mnogima smo zbog toga smetali! Kad su nas počeli rušiti i „naši dojučerašnji stranački kolege“ ali  i naši politički protivnici? Počeli su na srušiti kad smo se htjeli obračunati s korupcijom, kad smo dirnuli u korumpirano pravosuđe, kad smo ustali protiv kriminala i interesnih lobija, kad smo ponudili politike za povećanje plaća i mirovina, kada smo htjeli digitalizirati našu zemlju, da više nema muljaže s javnim natječajima, kada smo ponudili reformu i uštede u zdravstvu i reformu obrazovanja, kada smo htjeli provesti antikorupcijski program. Mnogima smo smetali. I zato, dok je zadnji atom snage u nama, borit ćemo se protiv nepravde, borit ćemo se za jednakost u društvu, za solidarnost s onima koji nemaju. Mi nećemo odustati! Nema budućnosti, bez vizije, bez cilja, bez jasnog plana kamo želite doći.  I Zagreb je tu važan. Nema napretka Hrvatske bez uzleta Grada Zagreba. Zagreb mora postati lokomotiva razvoja cijele Hrvatske, danas to nije. Grad su prije svega ljudi, sretni i zadovoljni ljudi koji si mogu priuštiti novi dom, čija djeca imaju mjesto u vrtiću, kvalitetno obrazovanje i priliku za posao. Ljudi čiji roditelji mogu živjeti od svoje mirovine, a kad više ne mogu brinuti za sebe da imaju adekvatnu skrb. Želimo Grad koji se razvija brže, nudi više i stvara bolje uvjete za mlade poduzetnike, znanstvenike, kulturnjake, kreativce, sportaše koji danas nemaju mogućnosti ostvariti svoje ideje i snove. Naš zadatak je staviti Grad na razinu njegovih punih razvojnih potencijala! Ono što ne želimo više gledati u Gradu je netransparentno donošenje Odluka, tajna kadroviranja, kočenje razvoja, ukidanje stečenih prava, netransparentne i nezakonite otkaze, kao ni silne izgovore, opravdanja i nedonošenje Odluka! I zato danas želim poslati poruku svim mladima koji ne mogu do krova nad glavom, koji plaćaju skup najam, svim umirovljenicima s malim mirovinama, radnicima koji rade u nesigurnim uvjetima rada za male plaće, svim majkama i očevima koji su izgubile prihode i ne mogu uzdržavati svoje obitelji, svima obespravljenima i nezaštićenima. Uz vas smo. Nećemo vas ostaviti. Nećemo vas iznevjeriti. Na vašoj smo strani.“

Predsjednik udruge „Socijaldemokrati“ Davorko Vidović izrazio je veliko zadovoljstvom: „Za ozbiljnu, stvarnu promjenu koju želimo napraviti, u programskom i kadrovskom smislu, imamo ljude, imamo nove ljude. Pokazat ćemo to u načinu na koji ćemo izabirati i komunicirati sadržaj i teem našeg političkog angažmana. Mi smo vidljivi kroz kontinuiranu političku djelatnost. Ovo nije ad hoc pokret nezadovoljnika, ovo nije drugi SDP, mi želimo na jedan novi način pozicionirati političku organizaciju koja će imati i udrugu „Socijaldemokrati“ i kao ekstenziju političku stranku. Mi želimo biti inkluzivni i okupiti.