Prve subote proljeća tradicionalno se obilježava Dan narcisa

Narcisi su simbol dolaska proljeća, novog života i nade te su samim time postali i simbol dana čije je obilježavanje namijenjeno jačanju svijesti o prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke i pružanju podrške svim onim ženama koje su od istog već oboljele.

Obilježavanjem Dana narcisa prve subote proljeća potiče se na razmišljanje i djelovanje u svezi preventivnih pregleda, jer ukoliko se rak dojke na vrijeme otkrije mogućnost njegova izlječenja veća je od 95%.

Javnozdravstvene kampanje diljem lijepe naše podržali su saborski zastupnici i zastupnice iz Kluba Socijaldemokrati: u Zagrebu Davorko Vidović, Renata Sabljak Dračevac i Davor Bernardić; u Krapini Željko Pavić, u Osijeku Domagoj Hajduković i Romana Nikolić, u Ozlju Irena Šimunović; u Rijeci Erik Fabijanić.