Otvoreno pismo predsjedniku Vlade

Povod za naš zahtjev predsjedniku Vlade je neposredna odgovornost dotičnog ministra što su mnogi imunokompromitirani bolesnici oboljeli od COVID-a umrli, a da im nije omogućeno liječenje lijekom koji postoji, koji je odobrila EMA, koji je klinički ispitan i dokazano uspješan u velikom broju slučajeva, koji je za svoje građane nabavilo 37 država i koji je ministar uvrstio u smjernice za liječenje bolesnika od COVID-a još u siječnju, ali nije ništa napravio da se taj lijek nabavi. Što bi drugo bilo red nego da taj ministar snosi političku odgovornost? U nekoj normalnoj zemlji bi upravo to bilo normalno. Pismo smo uputili predsjedniku Vlade i postupanje u ovom slučaju ovisi o njemu. Ne znam čime se može opravdati i on osobno ne smijeni li ministra? Čuvanje Beroša je direktan Plenkovićev udar na vlastitu Vladu. Ne znam jesu li mu oni koji ga savjetuju to rekli i je li on toga svjestan, rekao je Davorko Vidović .