„Jedino za Andreja Plenkovića je sigurno i da nakon rekonstrukcije ostaje u Vladi“

Klub zastupnika Socijaldemokrati u Hrvatskom saboru danas će svih 5 zastupničkih pitanja Vladi RH na 11. sjednici Sabora uputiti predsjedniku Vlade, jer „jedino za Andreja Plenkovića je sigurno i da nakon rekonstrukcije ostaje u Vladi.“

Predsjednica Kluba zastupnika Socijaldemokrati Ivana Posavec Krivec prva se iz Kluba obratila predsjedniku Vlade:

„Ja Vas neću pitati o padu standarda građana i povećanju cijena svega nužnog za život – hrane, goriva, režija, neću vas pitati o dinamici obnove Banije i Zagreba, neću vas pitati o pandemiji, dugovima u zdravstvu i listama čekanja, neću vas pitati o prekrcanim domovima za djecu, željezničkom prometu koji skoro pa neće postojati, neću vas pitati iako bi sve ovo trebalo pitati baš vas – predsjednika Vlade – jer vi određujete sve, s vama sve počinje i završava, pa ste zato i odgovorni za sve. No, zato ću Vas pitati o ministru Pladini! Nakon što je vaša politička akvizicija, bivši ministar Darko Horvat, USKOK-ov osumnjičenik završio u istražnom zatvoru, na  njegovo mjesto postavili ste čovjeka oko kojeg je više nepoznanica nego oko diferencijalne jednadžbe. Čovjek se pokušava predstaviti kao netko tko se žrtvuje za boljitak društva pa ostavlja visoka managerska primanja da bi crnčio na obnovi. Ono što smo do sada saznali od Paladine je da ni sami ne zna kako je  zaradio prvi milijun, ali smo ponovno zahvaljujući istraživačkom novinarstvu, saznali o njegovim milijunima i ogromnoj imovini,  ali i činjenici da je  vrlo suspektno je li imao povlaštene informacije, jer većina njegove imovine proizlazi upravo iz društava gdje je bio ovlaštena osoba. Za početak mandata uglavnom već obeshrabrujuće. Puno je dubioza i nepoznanica dakle, oko rečenog ministra, za kojeg vi tvrdite da „nije tu zbog svoje imovine, nego zbog obnove“ i da „bi se svakom koga se postavi ovako nalazilo ne znam šta“. Provjeru ovog kandidata za ministra niste ni napravili. Rekli ste da ste Paladini na razgovoru za ovu funkciju postavili par pitanja. Nakon svega ovoga recite nam, molim vas, što ste Vi Paladinu pitali i što je Vas zanimalo te što je prevagnulo da Vi i samo Vi ponovno preuzmete odgovornost za ovakav izbor?“